Kitüntették az Augsburgi Magyar Katolikus Misszió lelkipásztori munkatársát

Május 3-án különleges eseményre került sor Magyarország Müncheni Főkonzulátusának impozáns épületében, ugyanis egy asztal köré gyűltek össze Bajorország magyar szervezeteinek – köztük missziók, kulturális egyesületek, valamint hétvégi magyar iskolák – képviselői, hogy megvitassák az elmúlt év tapasztalatait, eredményeit.

Nagyböjti lelkinapok Missziónkon

Nagyböjt negyedik hétvégéjén lelkinapokat tartottunk Missziónkon, melynek témája az Eucharisztia volt. A közös nagyböjti készület pénteki keresztúttal kezdődött, majd vetített előadással folytatódott. A jelenlévők a Szentségimádás iskolája előadássorozatból hallgathattak meg egy részt, melyet 2017-ben tartott Budapesten Fábry Kornél atya, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus főtitkára. Szombaton a sorozat két további előadása következett az Isten jelenlétében

Taizei imacsoport indult az Augsburgi Magyar Misszión

2019 januárjában imacsoport indult az Augsburgi Szent László Magyar Katolikus Misszión, melynek tagjai minden hónap első péntekén gyűlnek össze a Misszióhoz közeli Vincentinum Klinika kápolnájában, hogy az esti szentmise után a taizei lelkiség jegyében elcsendesedjenek a hétköznapok sodrásában és együtt imádkozzanak a békéért, valamint egyéni szándékaikért.

Go to Top